Konto oszczędnościowe dla dziecka - Guru-inwestycji.pl
Potrzebna gotówka ?
Z nami znajdziesz najlepszą ofertę dostosowaną do Twoich możliwości !
Pożyczki
                       


Konto oszczędnościowe dla dziecka

Artykuł dodano: 2017-10-13

konto oszczędnościowe dla dzieckaKonto oszczędnościowe pozwala nam gromadzić i w niewielkim stopniu pomnażać środki finansowe. Jako że jest to produkt elastyczny, możemy w dowolny sposób manipulować kapitałem – wypłacać, przelewać, „dokładać”. Usługę tą oferuje nam niemal każda instytucja finansowa. Co więcej, istnieje możliwość założenia konta oszczędnościowego również dla dziecka. Warto zabezpieczyć przyszłość dziecka oraz nauczyć je oszczędzania na własne marzenia. Dlaczego warto założyć konto oszczędnościowe dla dziecka i na co zwrócić uwagę podczas wybierania oferty?

Gdzie oszczędzać na przyszłość dziecka?

Myśląc o finansowej przyszłości swojego dziecka, rodzic ma do wyboru kilka opcji. Jedną z popularniejszych są oczywiście konta oszczędnościowe. Produkt ten umożliwia gromadzenie pieniędzy na dowolny cel – czy to z myślą o przyszłych studiach, czy też na „start”. Zupełnie inną opcją jest założenie konta oszczędnościowego dla dziecka. W tym przypadku maluch może samodzielnie zarządzać swoją gotówką – kieszonkowym bądź prezentami. Na rynku znajdziemy szereg innych produktów, począwszy od lokat, poprzez fundusze inwestycyjne, a skończywszy na specjalnych programach, dostępnych już od momentu narodzin malucha.

Konto oszczędnościowe dla dzieci, zależnie od woli rodziców może być produktem całkowicie niezależnym bądź też całkowicie uzależnionym od rodziców – w formie subkonta na rachunku bankowym jednego z nich. Większość produktów finansowych dla nieletnich jest bezpłatna w zakresie prowadzenia i podstawowych operacji, umożliwia swobodną wypłatę środków, posiada oprocentowanie na poziomie 2-3 procent, a także posiada własną kartę do konta (nie debetową, a przedpłaconą).

Lokata dla dziecka

Lokaty bankowe cechują się dużym poziomem bezpieczeństwa, a także możliwością samodzielnego określenia zysku jeszcze przed przelewem środków na rachunek bankowy. Zysk wiodących na rynku lokat dla dziecka w skali roku przewyższa inflację o około trzy procent. Specjaliści radzą wybierać w tym przypadku lokaty o stałym oprocentowaniu. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że inwestując w lokaty zamrażamy swoje środku na długi czas. Lokata dla dziecka nie wynosi bowiem dwóch czy trzech lat, a zazwyczaj dziesięć do piętnastu (polisa inwestycyjna). Klient zobowiązany jest nie tylko regularnie wpłacać środki na taką polisę, pod groźba utraty części z nich, ale również nie może ich wypłacić wcześniej niż umowny termin. Można zatem stwierdzić, iż polisy inwestycyjne są mniej elastyczne aniżeli tradycyjne lokaty, ale pozwalają zaoszczędzić znacznie więcej pieniędzy na przyszłość dziecka. Uwaga! Banki nie oferują nam lokat ze stałym oprocentowaniem na okres dłuższy niż dwa-trzy lata. Istnieje jednak możliwość skorzystania z tzn. lokaty odnawialnej. Sprawdź również tutaj

Top