Konto bankowe dla dziecka - Guru-inwestycji.pl
Potrzebna gotówka ?
Z nami znajdziesz najlepszą ofertę dostosowaną do Twoich możliwości !
Pożyczki
                       


Konto bankowe dla dziecka

Artykuł dodano: 2017-10-05

konto dla dzieckaKonto dla dziecka, w porównaniu do konta dla młodzieży, przeznaczone jest dla dzieci do trzynastego roku życia. Rachunek ten jest zawsze powiązany z rachunkiem bankowym jednego z rodziców. Większość polskich instytucji finansowych posiada w swojej ofercie konta dla młodych klientów, jednakże zazwyczaj muszą mieć oni skończone trzynaście lat. Konta dla osób młodszych funkcjonują na rynku od niedawna. Prym w tym zakresie wiodą PKO BP oraz Inteligo, którzy przygotowali specjalną ofertę Junior dedykowaną dzieciom, które nie ukończyły trzynastego roku życia. Wybierając konto dla dziecka warto sprawdzić czy środki na nim zgromadzone będą oprocentowane.

Konto bankowe dla dziecka poniżej 13 lat

Tak jak wspomniano wyżej, konta bankowe dla dziecka poniżej trzynastu lat zawsze powiązane są z kontem rodzica. Rachunek małoletniego jest zazwyczaj znacznie lepiej oprocentowany i wyposażony w szereg unikalnych funkcjonalności, które nie posiada konto standardowe. Jego otwarcie i prowadzenie, w większości przypadków, jest całkowicie bezpłatne. Nie ponosimy również żadnych opłat za korzystanie z dołączonej do rachunku karty. Osobą zarządzającą kontem dziecka jest najczęściej rodzic. Wiele rachunków bankowych dla najmłodszych posiada materiały edukacyjne, pozwalające zrozumieć im jak funkcjonuje świat finansów. Najmłodsi mogą posiadać własne karty płatnicze. Nie są to jednak karty debetowe, a przedpłacone – to rodzic zasila kartę dowolną kwotą pieniędzy i przekazuje ją w użytkowanie dziecku.

Konto dla dziecka od urodzenia

Warto podkreślić, że zasadniczo dziecko nie może posiadać własnego konta bankowego przed ukończeniem trzynastego roku życia. Do tego momentu może jednak posiadać swój rachunek (oczywiście, po wcześniejszej zgodzie rodziców), jako część rachunku bankowego jego rodzica. Konto dla dziecko od 0-13 roku życia oferuje nam PKO. PKO Junior jest całkowicie darmowy, jednakże wymaga od nas posiadania konta osobistego w tym samym banku. Konto dla dziecka od urodzenia jest oprocentowane, dzięki czemu znajdujące się nań środki nieustannie się „powiększają”. Zarówno otwarcie jak i prowadzenie konta jest darmowe. Nie ma również wymogu regularnych wpłat na rachunek. Dziecko nie może posługiwać się kartą debetową, jednakże ma do dyspozycji, za zgodą rodzica, kartę przedpłaconą (prepaid).

Dziecko poniżej trzynastego roku życia może bez większych przeszkód wypłacać pieniądze z bankomatu, płacić kartą za zakupy czy wykonywać przelewy internetowe. Rodzic ma pełny wgląd w historię transakcji i może w każdej chwili zablokować nieletniemu dostęp do serwisu. Sprawdź również tutaj

Top